Naše cesta dárcovství

Naše cesta dárcovství započala v roce 1999 a směřovala do prostředí institucionální výchovy, konkrétně do dětských domovů a dětských center. Brzy, po nabytí prvních zkušeností, přišly nové podněty, jak dětem a dospívajícím bez zázemí vlastní rodiny, prospět lépe, než jen po materiální stránce. V roce 2003 vzniklo z naší iniciativy občanské sdružení Vhled a již v září 2004 otevřelo své dveře sociálně ohroženým dětem a mládeži  nově vzniklé zařízení v Praze, Vršovicích - Centrum SÁMOVKA. Tento sociální projekt byl středem našeho zájmu, úsilí a naší největší péče následujících 17 let. Programy Centra podpořily za tento čas více než tisícovku klientů. Náhled na realizované činnosti naleznete zde. Program Startovacího bydlení funguje dodnes.

Další subjekty, které jsme dlouhodobě podporovali nebo nadále podporujeme: Nadace Inka, Struny podzimu, Trafačka o.s., Struny dětem, PRÁM o.s., Cesta domů z.ú., Sue Ryder z.ú.

Jednorázová finanční podpora byla poskytnuta: Český červený kříž pro Ukrajinu, Ochrana fauny Hrachov, zvířecí útulky ForDogs, DogPoint, Kočičí domov Sluníčko, Srdcem pro kočky.

Od prosince 2021 píšeme na novou stránku.